Jak filmujemy dronem

Wszyscy wiemy jak szybko i sprawnie rozwija się technologia. Również nowoczesne technologie nie ominęły filmowania czy fotografii., filmownie statkiem powietrznym czyli w skrócie dronem, znacznie ułatwia życie operatorów kamer oraz fotografów.

Dzisiaj ich praca dzięki dronom jest znacznie przyjemniejsza i prostsza. Nie potrzeba już drogiego śmigłowca lub samolotu z kamerzystą. Filmowanie z powietrza sprawdza się w przypadku imprez okolicznościowych, ślubach, weselach, koncertach czy festynach. Dzięki nim jest możliwość uchwycenia wszystkich gości z góry. Możliwości wykorzystania tego wspaniałego sprzętu jest bardzo wiele. Praktycznie przy wszystkich imprezach masowych jest bardzo przydatny. Dronem nie tylko nakręcimy piękny film, ale zrobimy również zdjęcia. Filmowanie dronem jest również możliwe w wysokich pomieszczeniach. Nie wszystko da się zobaczyć z poziomu ziemi. Dopiero zdjęcia i filmy unoszącego się wysoko drona pozwalają uchwycić detale. Filmowanie z powietrza jest bardzo przydatne w uwiecznieniu przyrody i krajobrazu. Są to ciche urządzenia w związku z tym, nie wystraszą zwierząt przy filmowaniu. Posiadanie drona daje możliwość dotarcia do miejsc nieosiągalnych dla zwykłego fotografa. Świat z góry wygląda zupełnie inaczej, zaskakująco, często pozwala nam dostrzec nietypowe kadry, które z poziomu ziemi nie oddają uroku. Unikalność zdjęć statkiem powietrznym jest nieporównywalnie wyższa od zdjęć zwykłymi aparatami. Bardzo popularne jest wykorzystanie drona do realizacji reklam. Filmiki reklamowe przy użyciu takiego urządzenia są dedykowane nie tylko korporacjom, ale również mniejszym instytucjom prywatnym i publicznym. Filmowanie z lotu ptaka przyda się również przy sprzedaży nieruchomości. Potencjalny klient większą uwagę zwróci na inwestycję zaprezentowaną w szerszym ujęciu. Tak jak widzimy, dron jest przydatny na wielu obszarach. Usługi dronem sprawdzą się również przy realizacji inwestycji drogowych, w turystyce czy rekreacji.

Filowanie dronem czy też wykonywanie innych usług za pomocą statków powietrzbych to przedewszystkim dbanie o bezpiecześntwo, dlatego filmujący dronami operatorzy posiadają licencje VLOS oraz ubezpieczenie OC.

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]